Előfordulhat, hogy egy tervezett tranzakcióra egy időben több szankciós rezsim szabályai is vonatkoznak.
Ilyen esetben kulcsfontosságú, hogy az adott tranzakció minden eleme szempontjából feltárásra kerüljenek a releváns szankciós szabályok.
Ha például egy az Európai Unióban működő gazdasági szereplő hitelből finanszírozza a működését, a finanszírozási szerződés előírhat az EU szabályokon túlmenően egyéb szankciós megfelelési szabályokat (pld., ha a finanszírozás pénzneme USD, akkor az ügylet az Amerikai Egyesült Államok szankciós szabályainak történő megfelelést is megköveteli).
Mindezeken túl, ha a gazdasági szereplő oroszországi viszonylatban, vagy Oroszországban is működik, ez a tény a vonatkozó orosz szabályok figyelembevételét is megkívánja, amelyek sokszor nem könnyítik meg az EU szabályok maradéktalan betartását. A fenti – praxisunkban rendszeresen felmerülő - esetben legalább három szankciós rezsim rendelkezéseit kell egyidejűleg alkalmazni, ami gyakran jelentősen megnehezíti, vagy jelentős kockázatokkal társítja a szándékolt tranzakció megvalósítását.
További előzetes elemzést igényelhet az a tény, hogy a tranzakcióval kapcsolatos fizetéseket bonyolító bankok információt kérhetnek a tranzakció szereplőiről, vagy meghatározott dokumentumok (cégiratok, háttéranyagok) bemutatását szabhatják feltételül az utalások végrehajtásához. A fenti példa a napi gyakorlatban rendszeresen felmerülő általános tranzakciót ír le. Az egyedi ügyekben általában további szempontok is felmerülnek, amelyek az ügynek további komplexitást adhatnak, és befolyásolhatják a tranzakció befejezéséig tartó „navigálást”.